Päävalikko

RT-lesket ja maanpuolustus

Aloittaja rumin,mies syvästä etelästä, 13/09/2005, 11:46:25

« edellinen - seuraava »

Oletko mukana jonkinlaisessa maanpuolustustoiminnassa?

Olen.
3 (30%)
En ole ainakaan vielä, mutta saattaisin haluta mukaan.
2 (20%)
En ole.
5 (50%)

Äänestäjiä yhteensä: 10

tupu

He who is not every day conquering some fear has not learned the secret of life.   - Ralph Waldo Emerson

Jartsa

#51
Lainaus käyttäjältä: tupu - 29/10/2005, 22:01:20

Eniten olen kasvanut oppimalla omat rajani ja tarpeen mukaan joko pitämällä niistä kiinni tai kovassa tilanteessa tietoisesti ylittämällä ne (jolloin rasitusta parannellaan myöhemmin). Silti palveluksessa on fyysisesti miesten veroisia naisia. Jokaisen tarkoitus päästä kokeilemaan rajojaan.


En viittiny lainata tähän tupun koko kirjoitusta ihan tilaa säästääkseni...
Mutta kaiken kaikkiaan täytyy sanoa, että nostan hattua niin korkealle, kuin käsi yltää!!  :icon_salut:

Jos meillä on tommosella ajatusmaailmalla varustettuja naisia pataljoonankaan verran, ei meillä ole hätäpäivää...

Anki

Mahtavaa lukea sun inttikokemuksia Tupu ;D ;D
Ollaan varmaan kaikki täällä ylpeitä siitä että seurassamme on noin kova mimmi, ei muuta kuin tsemppiä sulle :) :)

zatu

Tupulle lähti kyllä rt-leskien korkeimmat maanpuolustuspisteet! :icon_thumleft:
-memento vivere-

susakaro

Lainaus käyttäjältä: tupu - 30/10/2005, 13:07:25

Malliesimerkki tämän viikon Lohtajan-taisteluampumaharjoitusten iltasaunalta!

;D ;D kjäääääh!  ;D

rumin,mies syvästä etelästä

Noniin näin uuden vuoden alussa on hjyvä kysyä,onkos kukaan arvon ladyista nyt siis liittynyt johonkin maanpuolustus jutskaan?
Voi olla että asia on niin.sillä harvoin asia ei ole millään lailla

Anki

Lainaus käyttäjältä: rumin - 03/01/2006, 10:42:31
Noniin näin uuden vuoden alussa on hjyvä kysyä,onkos kukaan arvon ladyista nyt siis liittynyt johonkin maanpuolustus jutskaan?

Ei vielä ole tullut tarpeeks mielenkiintoista kurssia vastaan 8) Syksyllä ois vissiin joku naisten valmiuskurssi (mahtoiko olla Seinäjoella?), siihen voisin mennä, mutta siihenhän on vielä aikaa....

Ja ehkä vähän jotenkin  ::) tähän liittyvää: heti kun koiranpentumme saavuttaa 3 kk ikää ruvetaan käymään vapaaehtoisen pelastuspalvelun treeneissä, ja toivon mukaan saadaan labbisherrasta sitten tehtyä pelastuskoiraa :D

termari

jes! miten oonkaan missannu tän osion aikasemmin. luin jutut ihan maraton nopeudella ja intoa täynnä ku ilmapallo!!  :D :D :D

ois kauheesti kiinnostusta ja halua mennä armeijaan. mutta niin kauheeta kettuilua tuli äijän ja oman isän suusta yhtäaikaa että jotenki en sitte tiiä että oisko musta siihen. saivat hyvin epäilemään. en tiä kestääkö just fysiikka ja sitte en tiä miten kestäsin sen käskytyksen, mutta oishan se ihan hyvä oppia vähän sitä nöyryyttä. oon ite vaan niin kova suustani. siitä nuo mulle eniten naureskelivatki, että kukahan lähtis ekana kotiin ryhmänjohtaja(?) vai minä. :)
yrittämisen puutteesta ei varmaan olis huolta.

luulen kyllä että mulle riittäis ihan noi mpkryn jututki, on toi ukkoki niissä pyöriny aika ahkerasti mut oon kuvitellu jostain syystä et ne on vaa miehille..?!
oli niin paljo noit sivuja mitä tutkia että eiköhän sieltä jotain löydy tyydyttämään minunki maanpuolustus intoa.  ;D

rumin,mies syvästä etelästä

Voi olla että asia on niin.sillä harvoin asia ei ole millään lailla

zatu

Lainaus käyttäjältä: termari - 03/01/2006, 16:45:10
ois kauheesti kiinnostusta ja halua mennä armeijaan. mutta niin kauheeta kettuilua tuli äijän ja oman isän suusta yhtäaikaa että jotenki en sitte tiiä että oisko musta siihen.

Jos oikeasti kiinnostaa, ja löytyy sitä maanpuolustushenkeäkin, niin sinun sijassasi en kuuntelisi moisia miesten juttuja, vaan hakisin sinne asepalvelukseen. :thumbsup: (Niin kuin Ruminkin tuossa taisi vihjata.)
-memento vivere-