Päävalikko

Parhaat missiosta mieleen jääneet asiat

Aloittaja taituu, 30/03/2004, 01:55:56

« edellinen - seuraava »

rapu

Lainaus käyttäjältä: s^n^ - 12/08/2008, 20:19:25
Lomilletulokeskiviikot.. Ne oli jotain niin parasta aina, kerta toisensa jalkeen..  ;D ;D

pahinta oli sitten se seuraava keskiviikko ::)
Mutta joo, täälläkin parhaat muistot on nuista lomilletulojännityksistä :D

zatu

Hyviä muistoja uusille kannustukseksi? :)

Hirmu hyvinä juttuina on jäänyt mieleen lomat. Ja matkat. Ja lomamatkat. ;D Lomien odotus oli mukavaa (silloin kun niihin ei ollut enää pitkästi aikaa), samoin kuin se, että rahaa oli käytössä hieman tavallista enemmän. Ja kai voisi ajatella, että uudet kokemukset ylipäätään ovat hyvästä. Ainakin jälkeen päin ajateltuna.
-memento vivere-

yama

No tietysti lomat ja tuliaisten odottelu.  ;D Kiristävien ja sopimattomien tuliaispaitojen ja housujen sovittelu likan kanssa.
Meillä ei mitään matkoja ja lomamatkoja ollut, eikä autonhakureissua, mutta hyvin tultiin ilman niitäkin toimeen.  ;)

Kinttunen

Lomien odottaminen oli munkin mielestä kivaa. Sitten oli kiva kun näki, et mies viihtyi reissussa, vaikka niitä lanakausiakin luonnollisesti oli. Oli mukavaa saada olla välillä itekseenkin, laittaa sitä ruokaa mitä ite haluaa ja kavereita tuli nähtyä enemmän kuin nyt. Kotiutumista oli aivan ihana ootella. Pyykkiä ei tarvinnut pestä niin usein.  ;) Paljonki hyviä asioita on jäänyt mieleen, mutta varmasti on aikakin kullannut muistoja.






Ota riski, rakastu rauhanturvaajaan!

rapu

Lainaus käyttäjältä: Kinttunen - 29/12/2008, 18:52:20
kavereita tuli nähtyä enemmän kuin nyt.

tämä pätee kyllä myös täällä! Nyt tuntuu, että viimeisen vuoden on vaan ollut kotihiiri. Silloin kun oli yksin kotona, niin tuli paljon enemmän sovittua kavereiden kanssa menoa (ettei olisi vain yksin kotona) :)

KooKoo

Lomien odottaminen oli kyllä kivaa, olin koko päivän aina ihan täpinöissäni ;D

Tara

Nostetaanpa tätä esille.

Mitäpä hyviä, parempia ja parhaita muistoja ja asioita reissun ajalta on jäänyt mieleen?

Lilian

Uusi kipinä parisuhteeseen :love3:

lasinainen

loma keskiviikot. se oli jotain niin jännää ja ihanaa!!  :-* jännitti ihan hirveästi hakea toinen bussipysäkiltä  ;D kamalinta oli varmaan kun aikaa oli kulunut viikko edellisiltä lomilta. ensimmäinen viikko meni nopeasti mutta se toinen valui hitaasti ja huonolla tuurilla viikkoja oli viellä 6 edessäpäin..  ::) mutta onneksi se on nyt mennyttä aikaa..

mukavaa oli myös kun toinen soitti alhaalta. vaikka ei olisikaan ollut mitään sen kummempaa asiaa niin kuuli toisen äänen. ja mesen avulla pidettiin yhteyttä ja web-kamera oli aina päällä.  :)

susakaro